Przemysław Orcholski wygrywa z SDP w pierwszej instancji. Obecnie czeka na wyrok Sądu Najwyższego.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2003 roku pomówiło Przemysława Orcholskiego przyznając mu tytuł “Hieny roku”. Sąd pierwszej instancji uznał, że nie było podstaw merytorycznych do wydania takiego orzeczenia. Teraz były dziennikarz “Wiadomości TVP” czeka na wyrok SN, ponieważ SDP się odwołał. W pierwszej instancji sąd nakazał stowarzyszeniu przeprosić Przemysława Orcholskiego. (http://wyborcza.pl/1,76842,13033548,Dostal__Hiene_Roku___Teraz_wygral_z_SDP.html)

Przemysław Orcholski wygrywa w sądzie

Przemysław Orcholski, którego SPD oskarżyło o niegodne dziennikarza praktyki, udowodnił, wraz ze swoim adwokatem Maciejem Ślusarkiem, że SDP wykorzystała go do walki o wpływy w TVP. Tytuł Hieny Roku 2003 miał być wyrazem sprzeciwu wobec tego, co działo się w ogóle w telewizji polskiej i w „Wiadomościach”, a członkowie kapituły Stowarzyszenia w ogóle nie oglądali materiałów, które według nich były dowodem na manipulowanie faktami i wypowiedziami emitowanymi w „Wiadomościach”.

Orzeczenie sądu pierwszej instancji nakazuje SDP publikację oficjalnych przeprosin dla Przemysława Orcholskiego na łamach polskich dzienników oraz w “Press”, czyli branżowym magazynie. Obecnie sprawa jest w SN. Dziennikarz jest członkiem “Akademii Komunikacji”, która prowadzi szkolenia z zakresu zarządzania informacją i współpracy z mediami.