Ze szklanego ekranu na szczyt góry

Producent i dziennikarz telewizyjny, ale także pilot i pasjonat snowboardu, freeride’u, wspinaczki i paralotniarstwa – tak w skrócie można opisać Przemysława Orcholskiego.

Chociaż może być kojarzony z niechlubnym tytułem, jaki otrzymał od Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w 2003 roku, dzisiaj czeka na orzeczenie Sądu Najwyższego w tej sprawie. Sąd Okręgowy w Warszawie, uznał, że bezprawnie nadano mu przed laty tytuł “Hieny Roku”. Sąd uznał, że kapituła SDP nie miała podstaw, by stwierdzić, że Orcholski działa nieetycznie, przygotowując materiały do telewizyjnych “Wiadomości”. SDP się odwołało. Sprawa jest w SN.

Przemysław Orcholski w mediach

Tymczasem Przemysław Orcholski, czekając na oficjalne przeprosiny SPD w prasie, pracuje jako producent telewizyjny, dziennikarz i prowadzi zajęcia dla osób, które chcą dobrze funkcjonować się w mediach i przestrzeni publicznej. Razem z innymi specjalistami od wizerunku, reklamy, marketingu, public relations i psychologami przygotowuje biznesmenów i polityków do współpracy z mediami i zarządzania informacją.

Przemysław Orcholski

Niecodzienne osiągnięcia Przemysława Orcholskiego

Dodatkowo ma na swoim koncie niecodzienny wyczyny. Pod koniec 2011 roku razem z Izabelą Witczak, lekarką z Warszawy zdobył najwyższy szczyt Kaukazu – Elbrus o wysokości 4800 m n. p. m., a potem trzykrotnie, w ciągu zaledwie osiemnastu godzin zjeżdżał i wchodził na wierzchołek. Z tego wydarzenia Fabryka Filmu zrealizowała na zlecenie TVP SA film dokumentalny pt. „Zjazd” (http://filmpolski.pl/fp/index.php?film=4224962).
Mount Blanc szczyt

IMG_6428

IMG_6477

Orcholski ma też koncie ma także zjazd na desce z wierzchołka Mt. Blanc. Na najwyższy szczyt Europy wbiegł w zaledwie cztery godziny i czterdzieści siedem minut


Był także uczestnikiem wypraw na Mt. Everest i Mt. Blanc. Ta pasja przekłada się także na życie zawodowe Orcholskiego. Pracuje on również jako instruktor snowboardu.
 (bialeszalenstwo.com.pl)
Przemysław Orcholski Mount Blanc

Przemysław Orcholski

Przemysław Orcholski Mount Blanc
Mount Blanc

Przemysław Orcholski ma również w planach rozwinięcie niewielkiej linii lotniczej (aero taxi), która małymi samolotami będzie transportować pasażerów w dowolne miejsce w Europie w czasie zaledwie 2-4 godzin od zamówienia.

Przemysław Orcholski
IMG_1463
LotnictwoLotnictwo Przemysław Orcholski